Kanalizasyon veya tuvalet tıkanıklığıyla kıyaslandığında nispeten daha küçük çaplı bir tesisat sorunu olan lavabo tıkanması, yine de günlük işlerin aksamasına yol açtığı için can sıkar. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? Sebebiyle atık suyun lavaboya taşması halinde ortama kötü kokular yayılır. Bu kokuyla birlikte giderdeki mikroplar da insanlarla temas haline geçtiğinden, sağlığı ilgilendiren daha büyük bir problem ortaya çıkar. Bu yüzden lavabo tıkanıklığını fark ettiğinizde zaman kaybetmeden ve soruna çözüm getirmekten öte daha da büyümesine sebep olan yanlış uygulamalarla uğraşmadan, firmamızın profesyonel çözümlerine başvurmanızı önermekteyiz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Mutfak ve banyo lavabolarının tıkanması farklı sebeplerden kaynaklanabilmesine rağmen tüm bu sorunların temelinde hatalı kullanım yer alır. Profesyonel veya ev mutfağı fark etmeden mutfak lavaboları büyük çoğunlukla atık yağlar, yemek ve sebze meyve artıkları yüzünden tıkanır. Banyo lavabolarının tıkanmasına ise saç ve vücut kılları, diş macunu gibi kişisel hijyen ürünleri, temizlik suları ve saç şekillendirici ürünler sebep olur. Ev veya işyerlerinin zeminini temizlemek için kullanılan suyun lavaboya dökülmesi, bu suda toz ve çamur kalıntıları olduğu için giderde tıkanmaya yol açabilir.

Lavabo Tıkanıklığını Ne Açar?

Ayrıca saç şekillendirici ürünler veya diş macunları da suda kolayca çözülmediği gibi, lavabo giderine atılan saç ve vücut kıllarının da gider içine yapışmasına neden olur. Balçık haline gelen bu pislik zamanla gider borusunu daraltır ve atık su akışını yavaşlatır. Atık su akışının yavaşlamasıyla birlikte ortaya çıkan kötü kokular, lavabonun her an tıkanabileceğinin sinyalleridir.

Lavabo tıkanıklıkları nasıl açılır? Tıkanıklık probleminden kolayca kurtulmak için danışma hattımızı haftanın hangi günü olduğu fark etmeden ihtiyacınız olduğunda arayabilir, özel robot cihazlarla kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerimiz sayesinde sorundan hem makul bir bütçeyle hem de çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.